Gdzie odbywają się treningi?

W sezonie letnim treningi odbywają się na kortach tenisowych znajdujących się na powietrzu. W sezonie zimowym natomiast treningi odbywają się na specjalnie przystosowanej do tego celu hali tenisowej na której znajduje się kryty kort ziemny.

W jakich godzinach odbywają się treningi?

Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych między godziną 16.00 - 20.00, a także w weekendy. Terminy zajęć ustalane są w grupach przy uwzględnieniu potrzeb i możliwości czasowych rodziców. Innymi słowy to rodzice szukają kompromisu i wspólnie ustalają godzinę zajęć.

Co dzieje się w sytuacji, kiedy trening nie może się odbyć z powodu złych warunków atmosferycznych (opady deszczu)?

Trening może zostać odwołany bądź przerwany ze względu na opady deszczu lub zbyt miękką i wilgotną nawierzchnię kortów po intensywnych opadach. W takich sytuacjach rodzice informowani są na bieżąco telefonicznie, a zajęcia zostają odrobione w terminie wyznaczanym przez trenera. Jest to najczęściej sobota lub niedziela, a termin jest podawany z tygodniowym wyprzedzeniem.

Jaki strój obowiązuje na treningu?

Standardowy strój sportowy: dres (bluza + spodnie) bądź krótkie spodenki i t-shirt. Ważnym elementem jest czapeczka z daszkiem chroniąca przed słońcem i buty sportowe o drobnym protektorze (podeszwie) i zaokrąglonych przodach. Brak ostrych krawędzi na podeszwie i czubku buta to podstawowe elementy na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie butów "do tenisa". W plecaku, który dziecko zabiera na trening powinien znaleźć się też ręcznik i napoje niegazowane jak soki bądź woda mineralna.

Od jakiego wieku można zapisać dziecko na naukę gry w tenisa?

Na zajęcia tenisa można zapisać dziecko od wieku 5/6-iu lat.

Tenis to szlachetny, czysty sport

Tenis pozwala rozwinąć w sposób zrównoważony cechy motoryczne jak i intelektualne, wymagając od grającego pełnego zaangażowania.

więcej

Chcesz nauczyć się grać w tenisa?

Chcesz nauczyć się grać w tenisa lub zapisać swoje dziecko na zajęcia tenisa. Jestem do dyspozycji przez cały rok.

więcej

Chcesz rozwinąć swoje umiętności?

Chcesz podszlifować swoje umiejętności technicznie oraz taktyczne aby grać lepiej niż dotychczas?

więcej