Tenis w Polsce

Ostatnimi czasy na fali sukcesów polskich tenisistów, a przede wszystkim tenisistek możemy zaobserwować rosnącą popularność tenisa w Polsce. Do niedawna sport ten zarezerwowany był tylko dla zamożnej klasy społeczeństwa. Od dawna istnieje bowiem stereotyp, iż jest to jedna z najdroższych dyscyplin sportowych na świecie. Obecnie w Polsce coraz więcej dzieci i młodzieży zaczyna grać w tenisa.

Jak odbierany jest tenis

Warto regularnie uprawiać sport i dobrze by było gdyby to był tenis. Jest to bowiem dyscyplina, która powszechnie uważana jest za czysty, grzeczny i mało kontuzyjny sport.

Znaczenie dla dzieci

Istotną zaletą gry w tenisa dla dzieci jest kształtowanie u nich wszechstronności ruchowej. Rozwój cech motorycznych u dziecka takich jak: zwinność, szybkość, gibkość, siła , wytrzymałość są decydującymi czynnikami bazowymi do nauki prawidłowej techniki tej gry.

Znaczenie dla dorosłych

Ale tenis to nie tylko dyscyplina dla dzieci, również dorosłych. Systematycznie, rekreacyjnie uprawiane tenisa ziemnego ma ogromne znaczenie dla sprawności fizycznej i przeciwdziała procesom starzenia się. Może być też bardzo istotnym elementem profilaktyki otyłości, cukrzycy, chorób serca i naczyń oraz osteoporozy. Osoby uprawiające rekreacyjnie ten sport są bardziej zahartowane, odporniejsze i mniej podatne na infekcje.

Inne zalety

Tenisista szczyci się lepszymi parametrami zdrowotnymi. Ma sprawny układ krążenia, bo stale dotlenia krew przez głębokie oddychanie podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, a jego krew krąży szybciej dzięki zwiększeniu liczby uderzeń serca na minutę. Gra w tenisa bywa elementem rehabilitacji dla osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca. Tenisista ma też odpowiedni poziom cukru we krwi, gra w tenisa zmniejsza ryzyko zapadnięcia na cukrzycę. Jego płuca są pojemniejsze i zdrowsze. Tenis wzmacnia mięśnie oraz także może być świetnym sposobem na odchudzanie.

Dlaczego warto grać w tenisa

Tenis to doskonalenie ciała i ducha, to rodzaj aktywności zaspakajający w szlachetny sposób potrzebę rywalizacji i osiągania wyników. Ruch to wysoka sprawność i dobre samopoczucie. W końcu wszyscy znamy powiedzenie "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Tak więc, grajmy w tenisa! Ta dyscyplina sportu ma mnóstwo zalet.

Tenis to szlachetny, czysty sport

Tenis pozwala rozwinąć w sposób zrównoważony cechy motoryczne jak i intelektualne, wymagając od grającego pełnego zaangażowania.

więcej

Chcesz nauczyć się grać w tenisa?

Chcesz nauczyć się grać w tenisa lub zapisać swoje dziecko na zajęcia tenisa. Jestem do dyspozycji przez cały rok.

więcej

Chcesz rozwinąć swoje umiętności?

Chcesz podszlifować swoje umiejętności technicznie oraz taktyczne aby grać lepiej niż dotychczas?

więcej